Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Démoni‚ jiní muži a ženy

        Další seriálové postavy

                    Charrlote Warren

                                

                                    

Datum narození: 1644
Datum úmrtí:
Schopnosti:
Série:

Zakladatelka rodu Warren. Její dcera - Melinda se narodila

                        Melinda Warren

              Prudence Warren

              Prue Bowen

                  Piper Baxter

                  Phoebe Russel

           Penelope Johnson Halliwell

                                  Penny

                             Jennifer Rhodes 

                        

Datum narození: ???
Datum úmrtí: 1998
Schopnosti: telekineze
Série: pár dílů v každé sérii


Penny Halliwell známá spíše jako "grams" je babička sester. Byla to velice mocná čarodějka a ovládala moc telekineze. Když zemřela Patty a Victor byl pryč, tak vychovávala sestry sama. Vždy vedla Prue jako hlavu rodiny a byla na ní přísná, protože byla nejstarší. Chtěla mít ze sester silné čarodějky a snažila se je dobře vychovat. Bohužel v roce 1998, když jim bylo kolem 20, zemřela na srdeční příhodu, aniž by jim stihla říct že jsou čarodějky. Ovšem její smrt zapříčinila, že se sestry opět sešly a bydlely pod jednou střechou. Později dokonce díky Phoebe odhalili, že jsou čarodějky a tak se její přání nakonec splnilo a z děvčat se staly nejsilnější čarodějky na světě.Penny své vnučky navštěvuje velice často, protože jí volají jakmile potřebují poradit, nebo pomoct. A tak se zdá, že i když je mrtvá, nebrání jí to stýkat se s rodinou. A i přesto, že je Penny velice tvrdohlavá a vždy musí být po jejím, tak ji mají sestry velice rády a mluví o ní jen (většinou) v dobrém. Byla čtyřikrát vdaná.

 schopnosti:

 

 

 

                  Patricia Halliwell

                               Patty

                          Finola Hughes

                                                             

 

Datum narození: ???
Datum úmrtí: 1978
Rodokmen: Matka sester
Schopnosti: Zastavování času
Série: pár dílů v každé krom 6.

Patty Halliwell je matka sester, ovládala moc zastavit čas stejně jako Piper, která po ní tuto moc zdědila. Žila v domě Halliwellových se svou matkou Penny a svým mužem Victorem se kterým měla tři děti - Prue, Piper a Phoebe. Victorovi se však nelíbilo to, že z jeho dcer mají být čarodějky, a tak svou rodinu opustil. O něco později měla Patty románek se svým světlonošem Samem... Z jejich vztahu vznikla Paige, kterou Patty ač nechtěla musela odložit. Svých čtyř dětí si moc neužila a Paige dokonce vůbec, protože v roce 1978 zemřela, když bojovala s vodním démonem.To však v rodině Halliwellů není žádná překážka, a tak svoje dcerky stále navštěvuje. Sice né tak často jako Penny, ale u výjmečných příležitostech.
 
 schopnosti:
1)Zmrazování času - Dokázala stejně jako nyní Piper zmrazit jakéhokoliv člověka a až na vyjímky i démona či čaroděje, na dobré čarodějky tato schopnost nemá žádný vliv.K použití jí stačí jen dát před sebe obě ruce a roztáhnout prsty od sebe.

         

         

                         

                         

                         Victor Bennet                                       

                                        James Read              

                                      

Datum narození: ???
Rodokmen: Otec Prue, Piper a Phoebe
Povolání: úředník
Série: pár dílů v 1., 3. - 8. série

Victor Bennet je otec Prue, Piper a Phoebe, ale také manžel Patty, choval se vždy jako vzorný otec, ale nemohl se smířit s tím, že jeho dcerky jednou budou čarodějky. Proto vedl neustálou bitvu s babičkou sester, která vždy chtěla mít z vnuček mocné vědmy. Tato "bitva" ho unavila, a tak opustil svoji rodinu. Prue mu to dlouho zazlívala a neměla ho zrovna v lásce. Ovšem Victor se s tím co jsou jeho dcerky po dlouhé době smířil a udobřil se s Prue i s Piper a Phoebe. Sestry moc často nenavštěvuje, jen když se stane něco mimořádného. V budoucnu si moc dobře rozumí se svým vnukem Chrisem. Když se sestry připravovaly na závěrečnou bitvu s démonem Zankou, svěřily Wyatta a Chrise do péče právě jemu.Po té co sestry nafingovali svou vlastní smrt, se se svým otecem znovu více zblížily a to hlavně proto, že před veřejností se musel postarat o věci jako je dům, klub a v podstatě i děti.

 

                       Samuel Wilder

                                      Scott Jaeck 

                              

Zemřel: když zachraňoval sestry od vodního démona
Děti: Paige Matthews Halliwell
Schopnosti: Transportování, léčení

Byl světlonoš Patty. Zamilovali se do sebe a to rozbilo manželství Patty a Victora. Patty s ním otěhotněla a porodila mu dcerku Paige. Kvůli pravidlům Starších bylo přísně zakázáno, aby měl Světlonoš jakýkoli poměr se svým svěřencem (tedy čarodějkou). Proto se museli jejich dcerky vzdát a dali ji do kostela. Když se Patty pokoušela zničit vodního démona, zkoušel jí Sam odradit. Ona si nedala říct, a tak zemřela. Sam upadl do deprese a vzdal se svého poslání Světlonoše. Pomáhal sestrám zničit démona, jenž zabil jejich matku, ale padl jako jeho další oběť. Před svou smrtí ho však stihl zneškodnit. To zemřel podruhé. Stal se z něj ochlasta. Starší chtěli aby se stal zase světlonošem a tak ho dali jako prvního svěřence Paige. Paige nejdřív nevěděla, že je to její otec a neměla ho moc ráda. Když ale zjistila, že je jeho dcera a poté co ji zachránil život, si k sobě našli cestu.

                                                              Billie Jenkins

                            Kaley Christina Cuoco

                              

V seriálu jí známe jako mladou a svéráznou Billie která ovládá skvěle bojová umění...Billie se objevyla poprvé v dílu 8x01 Stil Charmed and Kicking kdy se ukázala jako bojovnice v černém obleku a čarné paruce. Její chopnost je telekineze...Seznámila se s charmed díky vytrvalosti Paige a ty jí začaly učit čarodějnému řemeslu.(Billie ovláda telekinezi a projekci-je díky tomu podle schopností podobná Prue, jenže Prue má lepší a dokonalejší telekinezi, ale Billina projekce je schopnost velmi vzácná a daleko převyšuje Prueninu astrální projekci)Zjistilo se že má sestru Christy, kterou před 15 lety unesl démon... Díky tomu se na své rodiče trochu zlobí protože jí neřekly pravdu a tak získá i své schopnosti projekci a náhodou je promění ...Billinina jediná láska byl J.D. toho ale zabily, a tak díky potom návratu Christy a démonům nemá na nic jiného čas...Pomocí projekce najde svou sestru Christy, ale ta jí naverbuje ke zlu...Billie je ale dobrá čarodějka a po pohlcení propastí a zničení Phoebe, Paige a Christy se je rozhodne zachránit a vrátit se k sestrám...Billie sestru přemlouvala ať jde s ní, ale ona nešla, a tak jí Billie zabila ...Billie se zhroutila a zůstala sama... Na konci jí ale ukázali jak hlídala děti - dcerky Phoebe a byla šťastná.

 schopnosti:

1)Telekineze - dokáže pomocí myšlenek pohybovat věcmi. Tato schopnost je jako u Prue ,jenom trochu odlyšná, musí použít mysl a gesta rukou.

 

2)Projekce - díky této schopnosti si dokáže představit a vytvořit cokoliv , dokáže se i díky ní přenést a to i v čase, je to mezi čaroději velice vzácná schopnost.

 

3)Bojová umnění - skvěle ovládá pravidla boje

4)Levitace - funguje tak že když zdvyhne ruce do vzduchu, vznáší se tak vysoko a dloho jak chce, není to přímo způsob levitace, ale dokáže se ůčiněji odrážet a bojovat.          

                   Christy Jenkins

                           Marnette Patterson          

                            

Christy je starší sestra Billie ,kterou unesl démon. Billie ji asi v polovině Charmed zachránila a tak se Christy setkala se sestrami...Christy je kýžená ovládá oheň pomocí vůle a s Billie jsou společně velmi silné. Christy se ale bohužel přidala k triádě...A začala se snažit přemluvit Billie aby si uvědomila že čarodějky jsou zlé. To se ji taky povedlo poté co zhodila Paige a Piper ji molekulárním urychlováním poranila ruku.Tak se z Billie a Christy staly velká hrozba...Poštvaly proti nim jak dobré tak i ty zlé magické bytosti. Chtěly je zničit a využily Wyatta a vyvolaly zároveň s čarodějkami kouzlo které je pohltilo a obrátilo proti čarodějkám a staly se mocnější. Pohltily Wyattovy schopnostii a střetly se spolu. Nastal takový výbuch že to Christy, Phoebe a Paige nepřežil celý Halliwelovic dům vybouchl a zůstala jen Billie s Piper. Právě Piper díky Coopově prstenu se i s Leem vrátily v čase a spolu s babičkou Peny a mámou Patty kouzlo prolomily. Když bylo vše spět tak Billie se i s Christy přenesly a Billie se ji pokusila přemluvyt aby zůstala s čarodějkami a nechala zla. Ta ji neposlechla a Billie prozradila kde se triáda i s Christy nacházejí. Zničily triádu a když Bille poprosila Christy ať se k nim vrátí tak po ni Christy vrhla ohnivou kouly ,ale Billie ji odvrátila a tak Christy usmažila...

 schopnosti:

1)Pyrokinetic - dokáže pomocí mysli vytvořit oheň, je to kýžená čarodějka s velice vzácnou schopností

2)Telepatie - pomocí této schopnosti, se dokáže spojit s posvětím a odhalit skryté myšlenky ostatních lidí

 

         Přátelé Čarodějek

                                                                         Darryl Morris

                               

 

                                         

Jméno: Darryl Morris
Datum narození: 28. 10. 1971
Stav: Ženatý se Sheilou
Děti: Mike Morris, Darryl Jr.
Povolání: Policejní Inspektor a později Poručík na policejní stanici v San Franciscu
Znamení: Štír
Schopnosti: Nemá

Darryl Morris byl Andyho parťák a nejlepší přítel, díky němu se také seznámil s rodinou Halliwellů. Nesdílel však Andyho názor a sestry podezříval, že něco skrývají. Ovšem krátce potom co Andy zemřel se Darryl dozvěděl jejich tajemství a stal se pro ně přítelem, dokonce jim začal pomáhat... Sloužil jim jako informátor, protože pracuje na policii. Takže když se stala nějaká podivná vražda, Darryl podal děvčatům informace, aby to mohly vyřešit. Mnohokrát jim kryl záda, když byly z něčeho podezřelé. Nesčetněkrát jim díky své práci pomohl porazit nějakého zloducha. O sestrách a jejich tajemství se brzy dozvěděla i Darrylova žena a jejich rodiny si byli hodně blízké. Tahle harmonie mezi nimi skončila, když Darryl zase jednou kryl sestry a dostal se do obrovských problémů. Tenkrát málem přišel o život a uvědomil si, že má rodinu a dospěl k rozhodnutí, že jeho život bude bez magie i sester mnohem klidnější. I když to pro něj bylo velmi těžké, tak s Halliwellovými ukončil veškerý kontakt a už s nimi odmítal mít cokoli společného. Po nějaké době si Darryl uvědomuje, že možná sestry odsoudil předčasně a po maličkých krůčcích se k nim opět přidává a snaží se jim pomáhat. Jakmile sestry nafingovaly svoji vlastní smrt, Darryl ustupuje do pozadí a snaží se být dobrým otcem a manželem.

 

                                  Neutrální bytosti

                         Anděl Osudu

                          

Je to jakýsi strážce, přezdívaný také jako ochránce smrtelníků. Jsou to ochraňující duchové, průvodci, kteří jsou stále se svým svěřencem. Bez nich jsou lidé i čarodějky zranitelní. Střeží život světa. Jsou vnitřním hlasem člověka, svědomím i instinkty. Anděl osudu je schopen změnit komukoli osud a budoucnost, ale to musí být pouze ve vyjímečné situaci, protože normálně do běhu našeho života nezasahují. Čarodějnice mají obzvlášť mocné Strážce (zvláště moc tří). Legenda říká, že ty sestry jsou magicky spojené a jejich Strážci by měli být také.

                        Anděl Smrti

                                                                      

Anděl Smrti je ztělesněn jako sama SMRT nebo někdo, kdo existoval v mytologii a dávné kultuře či příbězích. Není ovšem ani dobrý, ani zlý. Není jisté, kolik jich je celkem, ale jejich úkolem je chodit po světě a odvádět ty, jejichž čas už nadešel na cestu na onen svět. Podstata smrti měla značný vliv na psychiku jedince a následný rozvoj civilizace, a tak dal někdo vzniknout těmto příběhům o smrti a o tom, kdo člověku bere život popřípadě jen převáží duši jinam. Izrael jež je známý též jako Izra'il je jeden ze čtyř Archandělů z Islámu (Mikhail, Djibril a Israfil). Je vyobrazený jako muž mávající obrovskými křídly. Na některých obrázcích je vyobrazen v sedě, jinde ve stoje, ale po většinou v místech mezi peklem a nebem. Pravděpodobně Azraela vytvořil Bůh z hrstky země a proto se mu říká Anděl Smrti, protože pochází ze země a tam se ukládají všichni, kdož zemřou. Po ruce má vždy seznam lidí odsouzených k věčnému zatracení nebo ke smrti, které by měl pouze převést. Je to jakýsi zvěstovatel, jež doprovází duši do nebe. Další názvy nebo-li přezdívky pro něj jsou například Christian, Michael, Gabriel, Sammael, Rahab či Sariel. Jistě je jich o mnoho více, ale to už jsme nezjišťovaly. Každý má jinou víru a tradici. Někde je proto znám jako někdo, kdo pomáhá zemřelému překonat první okamžiky z šoku a zjištění, že již nežije. Jinde je ale považován za zlo, které bere život. Možná je více druhů Andělů Smrti a každý má jinou tvář a úkol.

                                Uklízeči

                                                                                    

Odstraňují ze světa veškeré informace, jež dokazují existenci nadpřirozených bytostí = jsou schopni měnit realitu. Pokud se tedy na veřejnost dostane jakýmkoli způsobem zmínka o důkazu, že magické bytosti existují, Uklízeči jsou nuceni zasáhnout. Když Wyatt vyčaroval z TV draka a způsobil ve světě pozdvižení a zkázu, odebrali ho Piper, všem sebraly vzpomínky na něj, zmizel i z fotek a všechny jeho věci. Sestry si na něj nakonec vzpomněly a chtěly ho vrátit. Uklízeči jim dali šanci, když se sestry přenesly do přímého přenosu zpráv a začaly kouzlit. Piper se odhodlala nechat zmizet most, a tak byli Uklízeči nakonec nuceni zasáhnout a Wyatt jim vrátit. Jak je vidět, zasahují do světa pouze v případě, když je nutné zasáhnout: aby magie zůstala zachována v tajemství.

                                                 Avataři

                                                                        

 

 

Avataři jsou starověká skupina magicky nadaných bytostí, kteří můžou ohýbat struktury času, což ve skutečnosti znamená, že dokáží cestovat do minulosti, budoucnosti, měnit realitu, děj i čas. Dokáží se vrátit do jakéhokoliv okamžiku v minulosti a předělat svět podle toho, jak se jim zachce. Mají však také svá nařízení, která jim tyto počiny zakazují a tak v případě, že by chtěli provést takovýto zásah do světa a jeho reality, musí k tomu mít pořádný důvod. Jejich síla často dokazuje, že dokáží manipulovat časem i prostorem. Nejsou jako čarodějky, Warlokové, démoni, Světlonoši, Starší a další formy magických bytostí současnosti. Tvrdí se, že mají neomezenou sílu a moc. Jejich zařazení do kategorie či ztělesnění charakteru se nedá popsat slovem "dobrý" či "zlý", oni jsou spíš neutrální. Snaží se předělat svět k jejich obrazu, což je svět bez utopie. Svět bez démonů a bez násilí. Avataři existují vně času a prostoru.
V jednu chvíli byla v seriálu ukázána doba světa, jak si ho Avataři přejí. Lidé žili své obyčejné životy bez kouzel a magie. Neexistovali žádní Světlonoši, Starší, čarodějky ani démoni. Co však bylo zarážející bylo to, že když se lidé začali bouřit a vyvolávat rozbroje či konflikty, byli odstraněni = zničeni. Na rozdíl od všech ostatních magických bytostí, měli Avataři svou moc stále a bezchybně fungovali jako skupina "ochránců světa" za což se však považovali jen oni. Touží stát se ochránci všech lidí bez násilí, které je na dennodenním pořádku. Netouží po válčení, ale po světě dobra, kde můžou lidé normálně žít, za což jsou ochotni platit vysoké ceny v podobě, že sem tam připraví někoho o život, když to přinese větší dobro. Tím dobrem je pro ně míněn svět bez násilí.
V páté sérii se Avataři jako prvního snažili do řad získat Colea Turnera, když oni i Cole zjistili, že ho nedokáže nikdo zabít a ani on sám nepřišel na způsob, jak ukončit svou existenci. Nabídli mu plnohodnotné členství v jejich skupině, jelikož jí neměli moc početnou, jak se mu přiznali. Kvůli tomu potřebovali získat magicky nadané jedince, kteří by měli sílu stát se Avatarem. Cole tuto nabídku zpočátku odmítl, ale nakonec jí přijal, když zjistil, co všechno s touto mocí může dokázat. Avataři ho zasvětili pronesenými slovy v cizím jazyce a společně s těmito slovy do něj přešla i moc. Netrvalo dlouho a Cole této neomezené schopnosti využil, ačkoliv ho Avataři varovali, aby byl opatrný a nezneužíval jí. Cole však nedokázal myslet na nic jiného než na to být s Phoebe a tak ho vedlejší následky nezajímali a jejich upozornění ignoroval. Vrátil čas do doby, kdy Prue zemřela a sestry ještě neznaly Paige. Bohužel se mu kouzlo zcela nevyvedlo, protože v té době byla Paige nastydlá a v okamžiku, kdy měnil minulost "pšíkla", takže ze světa zmizela a když "dopšíkala" přenesla se zpět, ale svět už byl pozměněn. Tak se stalo, že kromě Colea a Avatárů byla jediná, kdo věděl, že se svět změnil. Leo jí ukázal její hrob a díky tomu Cole nějakou dobu netušil, že je Paige naživu. Ani tato pozměněná realita mu však nepomohla, aby byl s Phoebe šťasten. Ona měla milence a nenáviděla ho za to, že jí zakázal stýkat se s Piper. Změnou kterou učinil se však sám vystavil jisté změně a tak už nebyl neporazitelný, ale stal se Baltazarem, kterým kdysi byl. Když Paige dokázala, že je Pipřina sestra a vloupali se do domu, společně s Phoebe nakonec Colea zničili a on přišel o své Avatarské členství, jelikož zemřel.
V průběhu 7. série se snažili získat Lea a to způsobem, kdy mu připravovali jednu nástrahu za druhou a k tomu jim dopomáhalo kouzlo, kdy se Leovi zjevovala zelená hlava a našeptávala mu zlé rady. Leo tedy nakonec ze zoufalství přijal členství v jejich řadách. Jedna ze získaných schopností se mu brzy hodila, když byla Piper a Phoebe mrtvé a on je mohl zachránit. Jeho úkolem se brzy stalo získat do jejich řad sestry Halliwellovi. Leovi se zprvu tento úkol nelíbil, ale nakonec souhlasil s tím, že jim učiní nabídku a vysvětlí jim, jaké dobro by tak mohli činit. Netrvalo dlouho a normální život, po kterém sestry toužily se stal i plánem ostatních Avatarů. Nastala Utopie, nový svět a nový řád Avatarů. V episodě 13-té zjišťuje Leo i sestry způsob, jakým Avataři onen blažený svět zabezpečují a ani trochu se jim to nelíbí. V 8. sérii v episodě s názvem Sbohem Leo toužila Piper alespoň po stručném vysvětlení ohledně Lea a tak volala jak Avatary, tak Starší. Požadovala po nich vysvětlení pokud jí ho můžou dát, proč odvedl Lea Anděl Smrti pryč. Avataři i Starší - nikdo z nich neměl tušení proč a kam Lea odvedl a tak jí nikdo nedokázal odpovědět na její otázku. Ale Piper to nehodlala vzdát a stále svou odpověď na otázku znát chtěla - rozhodla se, že si promluví s Andělem Osudu.

Schopnosti
Avataři mají schopnosti neomezené:
Dokáží změnit realitu
Vytvořit koule energie
Mají schopnosti vzkřísit mrtvé bez vedlejších účinků (oživený je stejný jako před smrtí - prostě se stane, jako by nikdy nezemřel nebo jako by byl jen těžce raněný a toho raněného ošetřil Světlonoš)
Vytvořit smrtící bleskové paprsky
Teleportace
Ovládat čas - dokáží čas zastavit, vrátit do minulosti či popohnat trošku dopředu do budoucnosti. Nebo jej jen zpomalit..
Odstranit jakéhokoliv člověka ze světa a zbavit ho existence, jako kdyby nikdy neexistoval (V Utopii)
Vytvořit iluze, ...

                                Valkýry

Valkýry jsou polobohyně, které na bitevních polích vyhledávají umírací
válečníky. Jejich duše pak vezmou do Valhaly, kde je připravují pro poslední bitvu.

 

                         

                                    Démoni

 

 

                                        Cole Turner

                   Julian McMahon

                                                 

Balthazar aneb Cole Turner, napůl člověk a na půl démon, žil po sto let jako nelítostný zabiják. Dokud nepotkal Phoebe Halliwellovou. Měl za úkol ji zabít, ale jeho lidské polovina se do ní zamilovala a díky Phoebe se mu načas podařilo démona v sobě potlačit. Jeho démonickou polovinu Balthazara zničila čarodějka Emma, když se mstila za smrt svého snoubence. Cole žil chvíli jako člověk, než musel lstí přijmout duši právě zničeného Zdroje. Přiměl Phoebe, aby se za něj provdala při temném obřadu a udělal z ní královnu podsvětí.Bojoval o vládu nad svým tělem, ale prohrál a získal ji až ve chvíli, kdy Phoebe stačil říct, že ji miluje a byl Čarodějkami zničen. Jeho lidská duše přebývala v pustině pro poražené démony. Tam se naučil pohlcovat síly jiných démonů a vrátil se do našeho světa. Snažil se každou možnou cestou získat Phoebe zpět, ale ta o něj již nestála. Jednou zašel příliš daleko a změnil realitu, tehdy ho zabila Phoebe osobně.

 Schopnosti:

Koule energie:
Poprvé: 3x05
Popis: Koule modrého světla, která okamžitě zabíjí. U Colea je to jedna z nejvyužívanějších schopností. Tuto schopnost ovládají i ostatní silní démoni či mocnější zaklínači.Přenášení démonů:
Poprvé:
3x01
Popis: Typický druh démonského přenášení totožného i co do efektů- přesněji řečeno ten s rozvlněním.

 
Spalování:
Poprvé: 3x01

Popis: oblíbená schopnost démonů a zaklínačů, kterou ovšem nepoužívají při soubojích, protože je trošku nepraktická. Nejúčinnější je na stojící cíl, který nechávají pohybem ruky zmizet v plamenech.Proměna v démona:
Poprvé: 3x03                                                        
Popis: Cole se dokáže během mžiku proměnit ve svou démonickou část- Balthazara, je to tak trochu obdoba morfování, ale tato schopnost je jen částečně ovladatelná, protože je reflexivní, teče-li Colovi do bot, promění se i proti své vůli v démona a jeho síla i síla jeho schopností vzroste.

 

         

 

Baltazar

Baltazar je vysoce postavený démon, pověřený zabíjením čarodějek. Jeho matka byla démonka a otec člověk. K jeho schopnostem patří vrhání ohnivých koulí a k zabíjení rád používal nůž athame. S čarodějkami se jeho lidská podoba Cole Turner setkala jako státní zástupce (The Honeymoon´s over) a ihned začal flirtovat s Phoebe. Ačkoliv bylo jeho úkolem Čarodějky zabít, zamiloval se a nedokázal to. Cole v sobě dokázal zlo potlačit do té doby než byla jeho démonická polovina zničena čarodějkou Emmou, která se mstila za svého mrtvého snoubence (Black as Cole). Tím byla Coleova polovina Baltazar zničena.

Zničení Baltazara: Ke zničení je třeba získat kus démonova masa a uvařit z něj lektvar. Když se ten po démonovi vrhne, exploduje.

 

Barbas

Barbas si rozhodně zaslouží čelní místo v démonologii. Je to démon strachu, který dokáže zhmotnit nejhorší noční můry, čímž zabíjí čarodějky. Porazit ho lze jen tím, že člověk přemůže svůj strach. Jednou za 1300 let, přichází pokaždé v pátek třináctého, vrací z podsvětí, aby zabil třináct neprovdaných čarodějek. Když se mu to nepovede do půlnoci zmizí. Sestry ohrožoval celkem třikrát. Nejprve je považoval za obyčejné čarodějky, ale šeredně se zmýlil. Prue překonala s pomocí své matky strach a poslala ho do horoucích pekel. O rok později se už poučil a poslal na ně nájemnou vražedkyni Pekelnici, ale ani tentokrát neuspěl. O tři roky později se vrátil, aby se dívkám pomstil. Vykašlal se na třináct čarodějek a chtěl si to vytřídit pouze s Haliwellovými. Uvěznil je v domě a vyvolal jejich můry. Tehdy ho porazila Paige, když překonala svůj největší strach.(K svému přežití využívá strachu čarodějnic. Chcete-li se zbavit strachu, důvěřujte nejsilnější ze všech mocí.)

Největší strach Prue: Prue se bála, vody protože v ní zahynula její maminka.
Největší strach Piper: Piper si myslela, že se bojí letadel, později pavouků. Ve skutečnosti měla však strach, že opustí svoje dítě, stejně jako její rodiče opustili ji.
Největší strach Phoebe: Phoebe se domnívala, že se bojí výtahů, ale doopravdy má strach, že ztratí sestru.
Největší strach Paige: Paige si myslela, že se děsí uzavřených prostor. Ve skutečnosti se nejvíce bála, že nebude tak dobrá čarodějka jako Prue a zklame své sestry.
Největší strach Colea: Cole si myslel, že se nejvíc bojí toho, že bude zase zlý. Ve skutečnosti měl strach, že ublíží Phoebe.

   

Phoebe - Královna podsvětí    

Věštkyně přesvědčila Phoebe, že ji její manžel potřebuje po svém boku a zmatená zamilovaná čarodějka zvolila zlo, ke kterému má odjakživa tak trochu sklony. Po boku Colea/Zdroje se nech nechala korunovat na královnu podsvětí. Silně jí také ovlivňovalo její démonické dítě, které čekala. To jí propůjčilo schopnosti nejmocnější démonů. Dokázala vrhat plameny, teleportovat se v ohni a tak podobně. Protože si zlo zvolila ze svobodné vůle, nemohly jí její sestry nijak pomoci. Phoebe byla nakonec drasticky konfrontována se skutečností, že musí volit mezi sestrami a manželem. Zvolila dobro a Colea zničila.

   

                                             

Věštkyně - Séra

Věštkyně je nesmírně mocný a mazaný démon. Nevystavuje se obvykle sama nebezpečí a stojí v pozadí. Ovládá moc předpovídání a to o mnoho lépe než Phoebe. Je pravou rukou Zdroje, který využívá jejich služeb. Věštkyně hrála vlastní hru. Zničila starý Zdroj a přenesla jeho duši do Colea. Toho pak vedla jako vládce podsvětí a přičinila se o to, aby se oženil s Phoebe. Po jeho smrti do sebe přenesla Phoebino dítě a nechala se sama korunovat jako zdroj. Sestry jí zničili pomocí Moci tří.

 

                                                 

Zdroj

Zdroj všeho zla není vlastně druh démona, ale titul pro vládce podsvětí. Stojí na nejvyšší špičce hierarchie démonů. Současný Zdroj se o Čarodějky začal zajímat až na konci druhé série, kdy zabránili jeho plánu na zničení celého světa. Do té doby nechával pokusy o jejich zničení na nižších služebnících. Tehdy pověřil Zlou triádu, aby se o ně postarala. Když jejich plány selhaly, musel se do čarodějek obout sám. Osobně povolal svého zabijáka Shaxe a uspěl. Shaxovi se podařilo zabít Prue a zlomit tím Moc tří. Když se však objevila Paige, sdělila mu jeho služebnice Věštkyně, že viděla jeho zkázu z rukou Obnovené Moci tří a nelze tomu nijak zabránit. Zdroj se rozhodl maximálně riskovat a vypustil na svět Černou nicotu, která pohlcuje všechnu magii. Když byly čarodějky bezmocné, přišel sám do domu Halliwelových s cílem zvrátit osud a zabránit svému zničení. Věštkyně však nelenila a přenesla Colea do podsvětí. Tam mu vysvětlila, že Zdroj příliš riskuje a musí být zničen. Cole to společně se Sestrami dokázala a zastavil i Černou nicotu, leč netušil, že proradná Věštkyně má vlastní plány. Duše Zdroje se přenesla do jeho těla a tam bojovala o nadvládu, kterou nakonec získala.Zdroj-Cole ovládl podsvětí a podruhé zlomil Moc Tří, když se oženil s Phoebe a učinil z ní svou zlou královnu. Phoebe se musela rozhodnout mezi svými sestrami a manželem, zvolila dobro a Zdroj/Colea zničily. Coleova duše sice přežila, ale Zdroj byl zničen navždy.

Zničení Zdroje: Zaklínadlo ke zničení zdroje vymyslela Phoebe a odvolává se při něm na moc nejmocnějších Haliwellových čarodějek. Dále je třeba, aby démon stál v kruhu z krystalů. Kouzlo nelze v žádném případě použít bez Moci tří.

 

 

                                               

Shax

Schopnosti: koule energie, vítr                                  

Démon nejvyšší kategorie. Démon Shax je nejsilnější démon. Zdroj si ho zavolal, protože si už opravdu nevěděl rady. Shax při boji s čarodějkami zabil Prue, doktora Griphisse a vážně zranil Piper.

 

 

Vodní démon

Právě tento démon zabil čarodějkám matku. Žije v jezeře, kde býval dětský tábor. Jenže démon stále topil táborníky, proto musel být tábor uzavřen. Prue se na toto místo dlouho bála, ale později svůj strach překonala a postavila se démonovi sama.

Zankou                                      

Schopnosti: teleportace, přivlastňování schopností, veliká moc       Démon vyšší kategorie. Je to prastarý démon, který byl uvězněn samotným Zdrojem do jakési magické kobky. Každý ze Zdrojů se ho vždy obával a proto byl uvězněn po mnoho staletí. Má zvláštní sílu, a to větší než jiní démoni a další z jeho vlastností je, že když chce moc jakéhokoli jiného démona, prostě ho zabije a tuto moc si vezme (bez použití magických předmětů). Téměř všichni démoni se ho obávají. Dokáže se teleportovat (často ve formě včelího roje) a stejně tak dokáže tento včelí roj na kohokoli seslat a tím ho bolestivě zabít, což nakonec každého přiměje k výbuchu. Věří v opravdovou hrozbu jíž jsou Avataři. Jeho inteligence a lstivost by neměla být podceněná. Je schopen udělat cokoli a všechno, co si vezme do hlavy a rozhodne se to dostat, to také dostane. I přestože byl uvězněn, věděl o dění kolem. Věděl o všem co se ve světě děje a tak ho nikdo ničím nepřekvapil. Má tak velkou moc, že vše vycítí a dokonce i poznal, že při jeho vypuštění na svobodu se jeden z přítomných vzpouzel a nechtěl ho propustit.

Fúrie

Schopnosti: Transport, křik obětí                                   Démoni nižší kategorie. Ženy s psí hlavou z pekla - nyní mají modernější vzhled, ale stejný úkol - trestat původce zla. Fúrie nedělají rozdíly - jdou po zlodějíčkovi stejně jako po vrahovi z pouhopouhé rozkoše zabít. Ten, na koho se soustředí, uslyší křik všech svých dřívějších obětí.

 

Pavoučí démonka

Schopnosti: Zakuklení oběti                                               Démonka vyšší kategorie. Vynořuje se ze svého brlohu každých 100 let, aby zajala nejmocnější kouzelnou bytost, ze které se pak živí. Své oběti zavine, a pak je sežere.

 

Crone

Schopnosti: Vrhá ohnivé plameny a vidí budoucnost                 Démonka vyšší kategorie.Spolčila se s Vládcem Kazim. Phoebe ji zabila lektvarem, protože unesla Wyatta, aby mohla uzřít jeho budoucnost. Spatřila, že bude velice mocný.

 

Temnonoši

Opak a protivník světlonoše.Snaží se obrátit Čarodějky ke zlu a zabít jejich ochránce k,tomu používá kuši s otrávenýma šípy-jediná zbraň proti světlonošům.Tak jako světlonoši,temnonoší nestárnou.Dokáží zabít i staršího.

Démoni Upíři

Upíři sou zvláštní tím, že když je zabit král či královna určitého roje, upíři, kteří vznikli z toho roje, všichni do jednoho zemřou. Zachrání se pouze ten, kdo ještě nestihl okusit krev. Upíři jsou imunní vůči čarodějkám. Ničí je svěcená voda a kůly. Jsou to tvorové vyobrazeni jako bytosti nemrtvé či nějakým způsobem oživené lidské tělo. Jejich typickým znakem je sání krve díky špičákům, které při možnosti nasycení nebo na popud povyjedou z úst o několik centimetrů. Uvnitř těchto tesáků je jakýsi úzký otvor, jímž krev sají. Bez krve by totiž dříve či později zemřeli. Mají velkou sílu, velice dobrý zrak, schopnost rychlé regenerace, telepatie, hypnózy, levitace a přeměny v netopýra. Slabinou každého upíra je slunce, svěcená voda, dřevěný či stříbrný kůl vražený do srdce, koule energie, oheň… Po smrti se rozpadne v prach. Jelikož jsou to bytosti nespolehlivé a sobecké, Z podsvětí byli vyhnáni samotným Zdrojem před stovkami let, načež se byli nuceni skrývat. Vyčkávali vhodné příležitosti k návratu, což chtěli v době, kdy byl Zdrojem Cole. Ten ale zjistil, o co jim jde, když k sobě připoutali Paige. Zabil královnu upírů dřív, než se stihla Paige napít krve a tím ji zachránil a s ní i celou Moc tří.

 

 

Banshee

Banshee je démonka, bývalá čarodějka, která se živí dušemi lidí, kteří trpí velkým žalem. Jsou opravdu velice vzácné. Své oběti loví zvlášť vysokým ječením, vysoko nad prahem sluchu a najdou je tak, že díky jejich šestému smyslu slyší vnitřní pláč dotyčného. Jsou naladěné na vlnu žalu, kterou vysílá postižený, a ten žal mění v jekot, který zabíjí. Banshee nezničí žádné kouzlo, ale je způsob, jak je vystopovat. Je k tomu je potřeba zkušeného stopaře (psa).O Banshee se také říká, že kromě toho, že je to bývalá čarodějka, je to víc než démonka jakási víla, která přináší smrt.

 

Pověry
Skotská, Keltská i Irská pověra uvádí, že Banshee je víla, která věští nebo rovnou přináší smrt. Banshee je v Irské mytologii bytost odvozená hlavně ze Skotské, křesťanské a keltské pověry Božstev, kdy si žena (sidhe) nebo víla vytrpěla až příliš mnoho po boku své lásky - muže, který jí zlomil srdce. Před dávnou dobou, kdy Irský měšťan jedné vesnice zemřel, začala manželka zpívat tradiční žalmy a moderní Irské caoineadh (vysloveno kweenyah), tedy pohřební písně. Takovýchto žen postupem času přibývalo a lidé je začali označovat za horlivé a přehánějící. Víla, která věští smrt, křičela pouze pěti větším skotským rodinám v dobrým: O'Gradyovým, O'Neillsovým, O'Brienovým, O'Connorsovým, a Kavanaghovým. Tyto rodiny byly spřízněné s Banshee, takže ten, kdo se dostavil po úmrtí v domě někoho z nich pak slyšel zpívat Bansheeno bědování. Historky praví, že jakmile zemřel nějaký člen rodiny a truchlil tak moc, až si přál zemřít, ona mu toto přání vyplnila. Pokud však narazila na smutnou čarodějku, její jekot ji nezabil, ale proměnil v tu samou bestii - Banshee. Vlasy i pleť jí automaticky zbělaly, zuby zmohutněly, hrdlo zúžilo a protáhlo, oči potemněly a její schopnosti nabyly na síle. Umí levitovat, obvykle se oblékají do bílé, šedé, zelené nebo černé, vlasy mají dlouhé (občas místo bílé či šedivé měla Banshee blond barvu). O vlasy se starají s velkou péčí, češou si je speciálním stříbrným hřebenem. Občas se stávalo, že někdo zaslechl poblíž domu křik nebo nářek, což značilo předzvěst jeho blízké vlastní smrti.

Démonické děti                                      

Tyto děti jsou malí démoni, kteří zničí na co přijdou. Rodiče nemají. Jsou lákáni na melodii zmrzlinářského auta, kde jsou později uvězněni.

Tempus                                            

Zlý čaroděj. Dokáže vrátit čas. Několikrát to udělal, když chtěl, aby Rodriguez zabil čarodějky. Čarodějky ho zničily tak, že proti Rodriguezovi použili jeho vlastní moc.

Bubák                                                    

Ukrývá se v podzemí ve tmě. Ven se dostal po zemětřesení, kdy se ve sklepě v Halliwellovic domě otevřela malá puklinka v zemi. Bubák ovládá mysl lidí a může jim dát schopnost (Epizoda 15/1). Jeho cílem je ovládnout dům Halliwellů aby mohlo vládnout zlo nad dobrem, naštěstí se mu to nepodařilo. Nedá se zničit, ale dá se zahnat zpět do podzemí pomocí zaklínadla.

Vyvoláno Phoebe:

Já jsem světlo
nestane se aby zlo mně smetlo
mezi stíny zas vrať se dolů
nebudeš nikdy mít tuto z Halliwellů
běž pryč a zmiz mi z očí
tma už není zlá noc končí.

I am light, I am one too strong to fight,
return to dark where shadows dwell,
you cannot have this Halliwell,
go away and leave my sight,
and take with you this endless night

Hrůzohlav - Grym                                    

Démon, který z malých chlapců vysává jejich zrak. Ti pak oslepnou, ale pokud se podaří Hrůzohlava zabít, jejich zrak se jim vrátí. Hrůzohlavové zabíjí lidi s velkou vnitřní aurou. Mají protáčející oči a bílou pleť (jestli se to dá nazvat pletí). Dají se zničit pomocí odvaru z hadího kořene (má zelenou barvu). Vyleje se na démona a odvar ho rozežere jako kyselina.Démoni z podsvětí. Jezdí z města do města a zabíjí síly dobra, které rozpoznají podle jedinečné aury, která je obklopuje. Jsou schopní vidět jen tehdy, ukradnou-li zrak nevinným dětem. Ukradený zrak vydrží dvacet čtyři hodin, ale pouze jsou-li děti naživu. Ke zničení hrůzohlavů je třeba hadího kořene.

 

Sestry Stillmanovy                                  

Mabel, Mitzy a Margo. Druhořadé čarodějky známé drobnými
podvody. Nestojí za likvidaci. Pokud začnou obtěťovat, dají se přemoci
jednoduchým kouzlem.

 

                                                

Jeremy

Jeremy je zaklínač který dokáže zapálit věci dotykem.Mohli jsme ho vidět v 1. díle, kdy byl vyvolán zpět démonem Abraxasem. Jeremy se dá zničit dvěma kouzly.

1)Tři spolu síly si spojí
  Tři spolu síly si spojí
  Tři spolu síly si spojí

2)Moci tří svoboda patří
  Moci tří svoboda patří
  Moci tří svoboda patří

 

Abraxas

Abraxas je démon astrálních sfér ničí čarodějky tím že démonizuje jejich síly. Čarodějkám ukradl Knihu Stínů a všechna kouzla četl pozpátku, což znamenalo že všechny démony které už byly jednou zničení se opět vrátili.

Duch


Tento duch sbírá duše mrtvých, kteří nebyli řádně pohřbeni a donáší je do pekel. Jediný způsob jak ho zastavit, je zařídit, aby bylo tělo mrtvého pohřbeno.

Wendigo

Wendigo je něco jako vlkodlak. Vytrhává lidem srdce z těla a pak se jím živí. Bojí se ohně nebo světlic. Když někoho poškrábe, nakazí ho a také se z něho později stane Wendigo. Pokud Wendigo zabijí, infikovaný se opět stane člověkem. Čarodějky na něj použily světlice.
 

Malcom

Démon uvězněný v obrazu. Prolhaný a zlý. Jeho cílem je dostat se z obrazu a získat moc čarodějek. Ovšem čarodějky nejsou hloupé a tak ho pomocí zaklínadla uvěznily v obrazu navždy.

Démon z budoucnosti

Tento démon z budoucnosti přišel, protože v budoucnu někdo vynalezne vakcínu proti démonům. Zabíjí teď všechny lidi (pokud se ještě nenarodili zabijí jejich rodiče), kteří pozdějivakcínu vymyslí.

Kali

 

 

 

 

 

 

 

 Strážce urny

 

       


 

DVD

http://dvd.locutus.be/charmed-collection.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   

 

 

 

                 

 

   
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek